VZPOMÍNKA NA VŠECHNY VĚRNÉ ZEMŘELÉ

Blíží se 2. listopad, kdy vzpomínáme na naše zemřelé, navštěvujeme hřbitovy a staráme se o hroby. Kde všude v našem farním obvodě budou konány dušičkové pobožnosti naleznete zde.
Nezapomeňme, že v těchto dnech můžeme pro naše drahé získat plnomocné odpustky.

PODMÍNKY  PRO  ZÍSKÁNÍ  ODPUSTKŮ
(přivlastnitelné pouze duším v očistci)

1. listopadu odpoledne
a  2. listopadu po celý den

je možno při návštěvě kteréhokoliv kostela získat plnomocné odpustky, přivlastnitelné pouze duším v očistci, splněním tří obvyklých podmínek:

• sv. zpověď,
  • sv. přijímání,
  • modlitba na úmysl svatého otce

a dále

• pomodlit se při návštěvě kostela modlitbu Páně a Vyznání víry.

od 1. do 8. listopadu

je možno získat denně plnomocné odpustky, přivlastněné pouze duším v očistci, splněním tří obvyklých podmínek a dále

• navštíví-li někdo hřbitov a pomodlí se tam (třeba v duchu) za zemřelé

v ostatních dnech během roku lze takto získat odpustky částečné.

Na základě Dekretu Apoštolské penitenciáře na území českých a moravských diecézí mohou ti, jež z vážných důvodů nemohou navštívit hřbitov ve stanovené době od 1. do 8. listopadu, získat plnomocné odpustky v době od 25. října při návštěvě hřbitova a splnění obvyklých podmínek. Platnost Dekretu je do roku 2019.